Anemometr i kierunek wiatru

Dzięki uprzejmości Krzyśka Borka , został nam użyczony bezterminowo profesjonalny, homologowany anemometr i wskaźnik kierunku wiatru . Wskaźniki działają bardzo precyzyjnie, wszystko jest łożyskowane.

W tej chwili urządzenie działa samodzielnie i załącza swój własny stoper gdy prędkość wiatru spadnie poniżej 3m/s lub kierunek odchyli się powyżej 45stopni.

Docelowo mierniki te będą podłączone niebawem do timera F3F 3city  i to  timer będzie dbał o pozostałe szczegóły, odciążając pracę sędziego i likwidując problem protestów powstających z powodu nieodpowiednich warunków na stoku.

P.S. od Krzyśka Borka:

„a propos stacji meteo,chciałbym przedstawić mojego kolegę Andrzeja,który mając przyrządy pomiarowe podjął się zrobić dla nas „zboczeńców” stacji meteo.Kolega jest modelarzem i zarazem świetnym informatykiem i programistą z dużą praktyką . Andrzej zaprojektował i zbudował quadro i hexolota. Urządzenie to służy do robienia zdjęć  z powietrza, lata samodzielnie po zaplanowanej trasie na GPS, czas lotu ok20 minut.Chciałbym mu podziękować w naszym imieniu na tej stronie”

Posted in Dziennik lotów.