Teraz Stogi !!!

Po nieprzespanej nocy z powodu mocno dmuchającego wiatru prosto w okno sypialni, zachęceni pięknym słońcem i prognozami wybraliśmy się na Stogi.

Na miejscu okazało się, że wiatr owszem wieje mocno (10-12m/s), ale z odchyłką 45 stopni, a czasami nawet większą. W powietrzu znalazły się dwa Eliptyki i Trinity. Loty w takich warunkach nie należą do łatwych, a gdy w powietrzu pojawiły się małe zmrożone grudki śniegu poruszające się z dużą prędkością, latanie stało się nawet bolesne.

Przetestowaliśmy nowy nabytek Piotra – moduł Hitec Spectra 2.4GHz z odbiornikiem Optima 7 zapakowany do nadajnika Futaba 9 i Eliptyka. Okazało się, że pomimo wcześniejszych prób zakończonych różnym skutkiem, dzisiaj, pod czujnym okiem kolegów modelarzy, cały sprzęt pracował nienagannie.

Na koniec latania wiatr pokazał swoją wyższość i silnym podmuchem poderwał  Eliptyka, którym właśnie lądował na plaży i sprawnym rzutem przewrócił go na plecy niszcząc mu statecznik. Mimo strat wracaliśmy do domów w dobrych nastrojach i z dobrze przewietrzonymi portkami.

Posted in Dziennik lotów and tagged , , , , , , , .