Zawody modeli F1N

W niedzielę 13.02.2011 w Sali gimnastycznej ZS 1 w Pruszczu Gdańskim odbyły się zawody w klasie F1N oraz „orzeszków i gumówek”. Na starcie stanęło 43 zawodników. Najliczniej reprezentowane były modele F1N. Zauważyć też można lekki wzrost osiąganych wyników. W zeszłym roku najlepsze loty oscylowały około 16 sekund natomiast wczoraj najlepsze loty trwały po 20 sekund. Nic nie pomagały nowatorskie metody startu rodem z F3K. Wygrywali ci, którzy mieli najlepiej wyregulowane modele i umiejętnie je wyrzucali.

Ciekawie przebiegała rywalizacja w kategorii modeli z napędem gumowym. Zarówno „orzeszki” jak i „papierzaki” reprezentowały różne podejścia taktyczne i techniki wykonania.

Szkoda, że w ferworze walki nie udało się skutecznie wystartować pięknymi modelami zawodnikom z Modelarni w MDK Sopot. Lot próbny, który obserwowaliśmy tuż przed rozpoczęciem konkurencji był imponujący.

Wszyscy zawodnicy jak na młodych przystało walczyli do upadłego. W tym roku obyło się bez łez – widać dzieciaki są coraz bardziej zahartowane.

W przyszłym roku zamierzam do rywalizacji wciągnąć tatusiów, którzy bardzo chętnie wykorzystywali każdą wolną chwilę do puszczania modeli swoich pociech.

Organizatorem zawodów i fundatorem nagród był Aeroklub Gdański i Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim.

Posted in Dziennik lotów and tagged , , , , , .