Automapą do klifu

Aktualizacja z 9.03.2011

Oto udostępniam wszystkim posiadaczom Automapy dużą aktualizacje punktów POI. W aktualizacji znalazła się większość miejsc zawartych na stronie www.f3fcb.webnode.pl, a mianowicie:

Zbocza: *Parski *Sartowice *Wiąg *Świecie *Unisław *Strzelce Dolne *Bydgoszcz *Otorowo *Raciążek *Ujście

Oprócz tego w punktach POI znalazły swoje miejsce Tory Samochodowe: *Warszawa Bemowo *Warszawa Fort Augustówka *Warszawa Ursus *Warszawa Ursynów *Piaseczno RC Monster Sklepy: *ModeleMax *RC Skorpion *KAL-POL *OL-OPEN

Dodano też dwa nowe miejsca w Czechach.

Jeszcze raz zachęcam do uczestniczenia w projekcie. Jeśli ktoś zna miejsce, w którym znajduje się lotnisko RC, Zbocze do latania, tor samochodowy, jeziorko do puszczania łodzi lub Wasz ulubiony sklep modelarski albo klub i chce się ta wiedzą podzielić, to proszę o informację: namiary GPS, nazwa, krótki opis oraz kategorię. Mile widziane będą też zdjęcia tych miejsc. Informacje o projekcie kim-pphu@data.pl. Wszystkim życzę szerokiej drogi. Przypominam również, że wszystkie wprowadzone miejsca, a niektóre ze zdjęciami są do obejrzenia na www.rcmapy.com. Tam też można sprawdzić sobie ogólną prognozę pogody dla tych miejsc, która pobierana jest z jednego z serwisów pogodowych na bieżąco. Bogusław Gryszko Karpacz”

 

Aktualizacja z 21.02.2011

Od dawna zastanawiałem się, jak poradzić sobie ze znalezieniem odpowiedniego zbocza na wakacyjnym wyjeździe. Można oczywiście korzystać z internetu, ale w szczerym polu, albo wysoko w górach dostępność tego ostatniego może być kłopotliwa. Poza tym nie każdy modelarz ma ze sobą laptopa.

Ale teraz, kiedy nawigacje satelitarne trafiły pod strzechy, a ze względu na cenę i rozmiary są łatwo dostępne i bardzo praktyczne, postanowiłem stworzyć plik POI do programu AUTOMAPA zawierający listę miejsc, w których może odbywać się zabawa modelami RC.

Lista została podzielona na 5 kategorii: zbocza F3F, lotniska, tory samochodowe, baseny dla łodzi i sklepy.
Każdy może dodać do swojej nawigacji tylko te kategorie, którymi jest zainteresowany. Punkty POI obejmują obszar Polski, Czech i Słowacji.

W chwili obecnej na terenie Polski zdefiniowanych jest 41 punktów, ale to dopiero początek projektu.

Instalacja jest bardzo prosta. po rozpakowaniu zawartości archiwum pliki należy umieścić w głównym katalogu Automapy, następnie uruchomić Automapę, otworzyć Menu -> POI -> Zarządzanie.

Teraz importujemy interesującą nas kategorię. Na pytanie: „Czy utworzyć osobny plik?” odpowiadamy „Nie”. Import kończymy zamykając okienko przez kliknięcie „OK”. Teraz następuje kompilacja pliku POI. Możemy jeszcze włączyć wyświetlanie naszych kategorii, żeby punkty te były widoczne na mapie i już.

Wszystkich chętnych zapraszam do uczestniczenia w projekcie. Zapraszam do kontaktu kim-pphu@data.pl.
Projekt powstał przy współpracy z www.rcmapy.com

Pozdrawiam,
Bogusław Gryszko
Karpacz

Posted in Informacja and tagged , , .