Ograniczenia w ruchu lotniczym – modeli też

W związku z EURO, tak już zaczynają się wszystkie wiadomości w TV, nawet modelarze odczują pewne ograniczenia. Oczywiście w celu podniesienia bezpieczeństwa uczestników.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wprowadziła ograniczenia opublikowane w oficjalnym dokumencie „Ograniczenia przestrzeni powietrznej podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012”

Po analizie dokumentu i komunikatów agencji i służb bezpieczeństwa, stwierdzić można że wszystkie statki powietrzne w tym balony, modele (FPV) i inne urządzenia latające mają zakaz. Ma to na celu wyeliminowanie niebezpieczeństwa dla uczestników imprezy, związanego oczywiście z przypadkowym upadkiem takiego obiektu, ale i ewentualnym atakom wykonywanym przez takie pojazdy. Służby będą zdecydowanie reagować na próby wtargnięcia w przestrzeń.

Ograniczenie ominęło klif, ale niestety nie ominęło zbiornika. Na mapie zaznaczyłem dwie najbliższe strefy, które mogą nas dotyczyć. Zbiornik w Gniewinie mieści się w jednej ze stref ze względu na obecność Centrum pobytowego.

EP_Sup_2012_17_en – oficjalny dokument.

specyfick

Posted in Informacja.