Puchar Świata F3F – aktualizacja / Results & Movies

Zawody zaliczane do pierwszej edycji Pucharu Świata F3F Spring Cup w Mechelinkach przeszły już do historii. Na stracie stanęło łącznie 41 zawodników z ośmiu krajów. Wśród nich wielu reprezentantów na Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie.

Poziom zawodników odzwierciedliły osiągane przez nich wyniki. Najlepsi osiągali czasy zbliżone do 30-tu sekund.

Wyjątkowo sprzyjała zawodom pogoda, która pierwszego i drugiego dnia zapewniła silny wiatr i prawdziwą radość z latania. Silne turbulencje doprowadziły do strat, które nie ominęły najlepszych.

Zawodnicy wykonali łącznie 12 rund konkursowych, co można przeliczyć na prawie 500 lotów. Było to możliwe dzięki bardzo sprawnej pracy zespołu obsługi zawodów.

W sobotę wieczorem spędziliśmy czas przy grilu, potrawach regionalnych i modelarskich rozmowach. Niedziela przywitała nas pięknym słońcem i brakiem wiatru. Zakończenie przeprowadziliśmy na Klifie w Mechelinkach.

Zawody wygrał Lukas Gaubatz, drugie miejsce zajął Martin Ziegler ( obaj z Austrii). Trzecie miejsce wywalczył Soren Krogh z Danii. Wyniki w klasyfikacji Eurotouru pokryły się z Pucharem Świata gdyż w zawodach wzięli udział wyłącznie Europejczycy.

W klasyfikacji Pucharu Polski zwyciężył Jakub Bury, drugi był Witold Stefański a trzeci Piotr Stec.

Na uwagę zasługują też wyniki juniorów, którzy zaciekle walcząc uzyskali całkiem niezłe rezultaty pokonując kilku seniorów z kraju i zagranicy.

Teraz chwila oddechu a na jesieni Mistrzostwa Polski na które wszystkich zapraszamy.