Puchar Bałtyku F3F 2012 – relacja

W nietypowej scenerii, bez wiatru, za to w promieniach ciepłego słońca zawodnicy stawili się na zboczu żwirowni w Mrzezinie.

Początkowo czekając na wiatr, który według prognozy miał wiać z siłą 6 m/s , humory nam dopisywały lecz z biegiem czasu coraz gorzej wyglądała szansa rozegrania zawodów. Obawy były tym większe, że niedzielne prognozy nie dawały szans na rozegranie ani jednej kolejki. Gdy część z nas straciła już wiarę, wiatr dmuchnął i pozwolił na sprawne przeprowadzenie 3 kolejek po czym na początku 4-tej kolejki znów zaczął sobie z nas drwić. Jednak po chwili zaczął wiać pozwalając dokończyć zawody przy regulaminowych warunkach.

Najlepiej wykorzystał wiatr Jerzy Pfeifer zajmując pierwsze miejsce wśród seniorów, drugie zajął Jakub Bury a trzecie Damian Wyrzykowski. Koniecznie należy docenić to osiągnięcie, ponieważ Damian jest jeszcze juniorem. W przyszłym sezonie będzie startował jako senior i w ten sposób utorował sobie niezłe perspektywy.

Cieszy mnie fakt, że w tym roku na podium dla dorosłych dwa razy stawali juniorzy. Wśród juniorów pierwsze miejsce zajął Damian Wyrzykowski przed Adamem Bury. Trzecie miejsce zajął Antek Kania. Na przyszły rok szykujemy uzupełnienie i mamy nadzieję, że wśród juniorów wystawimy czterech zawodników.

Na zakończenie sezonu chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomagali mi w organizacji zawodów. W tym roku były to cztery imprezy z Pucharem Świata i Mistrzostwami Polski włącznie. Dziękuję za perfekcyjne przygotowanie zboczy, koszenie trawy i dbanie o estetykę. Dziękuję „ekipie technicznej” za przygotowanie sprzętu. Dziękuję za rozstawianie baz i startowiska. Dziękuję sędziom i pomocnikom za wielogodzinną pracę w trudnych warunkach atmosferycznych. Dziękuję za wizerunek medialny na naszej stronie internetowej. Dziękuję Aeroklubowi Gdańskiemu za wsparcie. Dziękuję również kibicom i sympatykom.

Do zobaczenia na zawodach w przyszłym roku!

Kuba

 

Posted in Dziennik lotów and tagged , , , , , , .