Puchar Północy F3F 2013 – rozegrany

Mimo prognoz pogody straszących mrozami i śnieżycami warunki do latania i przebywania na klifie okazały się całkiem miłe. Słoneczna pogoda dodatkowo poprawiała humory.

Ostatecznie na starcie Pucharu Północy stanęło dziesięciu licencjonowanych zawodników w tym dwójka juniorów. Niemniej jednak, aby dojazd na startowisko był możliwy organizator był zmuszony wynająć pług do odśnieżania drogi dojazdowej.

W sobotę rozegraliśmy 15 kolejek lotów kończąc latanie o godz.15, w niedzielę udało się rozegrać tylko jedną kolejkę, bo odchyłka kierunku wiatru przekroczyła 45 stopni. Prędkość wiatru mieściła się w granicach 3-5 metrów na sekundę.

Zwraca uwagę praktycznie brak błędów w pracy sygnalistów i minimalna ilość „bazowych niedolotów” u startujących. Rozegranie 16 kolejek umożliwiło odjęcie w punktacji dwóch najsłabszych wyników. Krótkie kolejki i ich duża ilość wyeliminowały przypadkowość wyników.

Zwraca uwagę minimalna różnica punktowa pomiędzy drugim, trzecim i czwartym zawodnikiem.

Zwycięzcą zawodów został zasłużenie Piotr Listewnik z Gdyni, latający bardzo precyzyjnie techniką szerokich zakrętów co powodowało, że model Piotra wyraźnie nabierał prędkości w kolejnych przelotach między bazami. Koledzy – patrzeć i uczyć się ! Cieszy też duży postęp w umiejętnościach naszych Juniorów.

Zawodników oraz Sędziów jak zwykle ciepło przyjął pensjonat „Klif” , a nasz Admin na klifie serwował kiełbaski z Grilla.

Nie taka straszna ta zima na wiosnę !

Bartek Siudek

Puchar_Polnocy_2013_Results

 

 

 

Posted in Dziennik lotów and tagged , , , , , .