Puchar Bałtyku F3F 2013 – rozegrany

W dniach 4-5 maja 2013 udało się nam rozegrać kolejną edycję Pucharu Bałtyku, zawodów zaliczanych do Pucharu Polski F3F.

Pierwszego dnia, w sobotę pogoda sprzyjała miłośnikom słońca i spacerów. Wiatr przez nas tak bardzo oczekiwany nie przeszkadzał im w spędzaniu miłej majówki. Miłośnicy F3F-a przez cały dzień wyczekiwali na sprzyjające warunki. W tym dniu rozegraliśmy tylko jedną kolejkę na kultowym klifie w Mechelinkach. Niedziela okazała się zgodnie z przewidywaniami bardzo łaskawa. Stabilny wiatr o sile 7-9 m/s z kierunku zachodniego pozwolił na rozegranie 6-ciu kolejek na zboczu zbiornika w Gniewinie.

Klasyfikację juniorów wygrał Adam Bury przed coraz lepiej latającym Antkiem Kanią. Wśród seniorów bezapelacyjnie wygrał Piotr Listewnik przed Andrzejem Kłuskiem. Trzecie miejsce zajął wprowadzając lekkie zamieszanie nasz junior Adam Bury. Zawody odbyły się bez większych strat w modelach co ułatwi przygotowania do najważniejszych naszych zawodów zaliczanych do Pucharu Świata, które odbędą się u nas za dwa tygodnie.

PucharBaltykuF3F-WYNIKI

Posted in Dziennik lotów and tagged , , , , , , , , , , , , , .