Mistrzostw Europy F3F w 2015 r w Polsce nie będzie.

Oprócz celów treningowo-sportowych pobyt na Rugii wykorzystałem na omówienie sprawy organizacji ME z koordynatorem F3F przy FAI Franzem Demlerem oraz zaciągnięcia opinii wśród pilotów.

Niestety mistrzostwa kontynentów stały się imprezami drugorzędnej rangi o niskiej frekwencji. Wyraźnie na podstawie zawodów w Donovalach widać było też, że przyjechał na nie z wyjątkiem Czech, Słowacji i Polski drugi lub trzeci „garnitur” pilotów. Z tak znaczących krajów jak Hiszpania, Anglia nie było nikogo, z Norwegii przyjechał tylko jeden zawodnik.

W związku z niską zapowiadaną frekwencją uniemożliwiającą sfinansowanie imprezy oraz brakiem zainteresowania czołowych zawodników, co wpłynie na obniżenie rangi zawodów zdecydowaliśmy się zrezygnować z ich organizacji.

W miejsce tego zaproponowano nam organizację Mistrzostw Świata w roku 2016. Zależne jest to od ostatecznej decyzji Portugalii, która waha się czy podoła stanąć na wysokości zadania. Gdyby jednak byli organizatorem w 2016, wtedy my będziemy organizatorem w 2018 r. Czasu więc mamy dużo na przygotowania i treningi.

Kto wie, może ktoś z nas stanie na podium? Było by pięknie.

Pozdrawiam Kuba

Posted in Informacja.