Puchar Polski F3F 2013

Dzisiaj, dzięki uprzejmości Dyrekcji Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, sympatycy latania na zboczu- częściowo z rodzinami- spotkali się z niecodziennej okazji.Wspaniałą scenerię ekspozycji poświęconej rakietom bojowym wykorzystaliśmy jako tło podniosłej uroczystości wręczenia Pucharu Polski w kategorii modeli szybowców zdalnie sterowanych do lotów na zboczu.

Tegorocznym zwycięzcą Pucharu Polski w tej kategorii został Piotr Listewnik z Aeroklubu Gdańskiego. Walka o to cenne trofeum trwała do końca rozgrywek i wynik końcowy był znany dopiero po ostatnich zawodach w Jeleniej Górze. Drugie miejsce zdobył Andrzej Kłusek z Aeroklubu Wrocławskiego, a trzecie Jakub Bury z Aeroklubu Gdańskiego. Ponieważ zeszłorocznym triumfatorem był Jakub Bury, puchar pozostał na kolejny rok w Aeroklubie Gdańskim. Wszyscy obecni na uroczystości zawodnicy zadeklarowali chęć ostrej walki o to trofeum w nadchodzącym sezonie.

Na koniec dziękujemy Dyrekcji Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni za udostępnienie nam sali na tę okazję.

Ze swojej strony zapraszamy wszystkich interesujących się historią Polskiego Oręża do odwiedzenia ekspozycji, która zyskała nowy budynek o pięknych, przestronnych i jasnych salach wystawienniczych.

Posted in Informacja and tagged , , , .