Ósmy Puchar Bałtyku rozegrany w całosci nad Bałtykiem.

W prognozach miał być deszcz i grad a rzeczywistość okazała się przyjemniejsza – było nawet słoneczko, zwłaszcza w niedzielę.
Na starcie stanęło 13 zawodników w tym jeden junior.

W sobote rozegraliśmy cztery kolejki lotów na plaży w Karwieńskim Błocie przy wietrze 4-7 m/s i nasilajacej sie odchyłce zachodniej. Loty wykonywane były na bazie 100 m a sędziowie bazowi zasiadali na plaży, ktorą trochę ” oskubaly” wisenne sztormy. Naszych dzielnych sędziow podmyły nawet fale otwartego morza. Zmieniający sie coraz bardziej na NW wiatr zmusił nas do przerwania lotow przed godziną 14. Może zdążylibyśmy przenieść sie jeszcze z całym sprzętem na Zbiornik w Gniewinie, ale pewnie do 17 udałoby się rozegrać najwyżej jedną kolejkę. Skończyło sie na lotach treningowo-rekreacyjnych dla sprej grupy chętnych w Gniewinie, bo to niemal po drodze do Mechelinek.
Na niedzielę zapowiadał sie nieco silniejszy wiatr z kierunku pólnocnego majacy ok 12-13 odchylać do NNW. Mając do wyboru dalszy wyjazd na niewielkie zbocze do Karwieńskiego Błota lub latanie przy wiekszej odchylce na pobliskim klifie organizator wybral to drugie. Pierwsza kolejka rozpoczęla sie o godz 9 i udalo sie rozegrać jeszcze 5 kolejek lotów przy odchyłce bliskiej granicznych 45 st. Lataliśmy na bazie 100 m i uzyskiwane czasy były często poniżej 50 s. W ostatecznej klasyfikacji zwracają uwagę niewielkie różnice punktowe większości zawodników – warunki były dość stabilne a różnice w modelach i umiejętnościach niezbyt duże.
Zwyciężył kolega Jurek Mataczyno, drugi byl Pitr Listewnik a trzeci Leszek Durczak. Antek Kania zajął wszystkie możliwe miejsca w kategori juniorow

Gratulacje dla zwycięzców i wielkie podziękowania dla niezmordowanych sędziów z Olkiem Laskowskim na czele.

Wyniki Pucharu Bałtyku 2015

Wyniki Pucharu Bałtyku 2015

 

Posted in Dziennik lotów and tagged , .