Antek znów na podium

W sobotę rozegraliśmy kolejne w tym roku zawody zaliczane do Pucharu Polski. Trzeba zaznaczyć, że były to pierwsze zawody organizowane przez grupę modelarzy ze Stowarzyszenia Sportowego Modelarzy Grudziądzkich, której przewodniczył Piotr LASKOWSKI.

Na start stawiło się dwunastu zawodników. Mieliśmy zacnych przedstawicieli ze wszystkich ośrodków F3F w Polsce aktywnie biorących udział w rywalizacji Pucharowej. Brakowało nam tylko naszego kolegi koordynatora no i oczywiście paru innych kolegów, którzy z różnych przyczyn nie zaszczycili nas swoją obecnością.

Prognozy pogody wskazały organizatorom miejsce zbiórki. Tym razem było to malowniczo położone zbocze w miejscowości Szprudowo. Na miejscu przywitało nas piękne słońce i czarne krowy w kropki…, które na nasz widok przestały nawet gryźć trawę no i kręcić… Miały takie miny, że zacząłem się bacznie rozglądać, czy nie ma w śród nich jakiegoś byka, bo miałem na plecach czerwony pokrowiec na modele. Po krótkiej wędrówce dotarliśmy na miejsce startu. Zgrabnie rozstawiliśmy sprzęt bazowy i pomiarowy, wdrożyliśmy sędziów bazowych, zrobiliśmy losowanie i się zaczęło…

Szybko okazało się, że natura nie ma zamiaru słuchać prognoz meteorologów i ustaliła swoje warunki czasami mocno skrajne. No ale cóż było robić. Toczyliśmy tą nierówną walkę, którą znowu wygrał Antek KANIA z Aeroklubu Gdańskiego, nasz jedyny junior. Jego płynne i precyzyjne latanie dało bardzo dobre rezultaty. To są drugie z rzędu zawody, które wygrywa Antek. Drugie miejsce zajął Jerzy MATACZYNO z Aeroklubu Wrocławskiego, a trzecie Leszek DURCZAK z Aeroklubu Gdańskiego. I tym sposobem Zawody o Puchar Wisły 2016 przeszły do historii.

Wyniki zawodów można znaleźć tutaj.

Dziękujemy organizatorom i sędziom za sprawne przeprowadzenie zawodów, obfitą część socjalną oraz miłą i koleżeńską atmosferę.

Poniżej krótka relacja fotograficzna autorstwa Doroty.

Posted in Dziennik lotów, Puchar Polski.