Mistrzostwa Świata F3F 2016 – Zakończenie

Ceremonia zamknięcia była krótka i bez wielkiej pompy. Podsumowując, jak już wiecie, Team z Niemiec zabrał
prawie wszystko co można było ugrać w tej imprezie 1 i 2 miejsce indywidualnie oraz 1 miejsce zespołowo. Trzeba przyznać że zasłużenie. Na 3-cim miejscu indywidualnie uplasował się Pierre RONDEL. Latał nie najszybciej ale bardzo precyzyjnie. Jego nawroty na bazach budziły podziw. Reszta to dobra szkoła dla nas wszystkich. Wiele można było się nauczyć i wiele podpatrzyć.
Organizacyjnie w zawodach pomagali wolontariusze z wielu krajów. Impreza rozegrana została sprawnie i przy ogromie pracy jaki włożyli w nią organizatorzy trudno dopatrywać się błędów, a tym bardziej je wytykać.
Podsumowując najlepiej z nas wypadł Jerzy. Gdyby nie popełnił kilku błędów miał szansę na pierwszą dziesiątkę. Antek nie wiele ustępował Jerzemu i latał tak, że wielokrotnie otrzymywał oklaski i chwalili go praktycznie wszyscy. Osobiście liczyłem na lepszy wynik jednak 3 godziny nalotu na FS-5 to stanowczo za mało, a niedopracowanie ustawień do lądowania zaowocowało uszkodzeniem modelu. No cóż mam co naprawiać na zimowe wieczory. Najmniej szczęścia z nas wszystkich miał Leszek. Złapał parę zer, 100 pkt. karnych za strefę i poobijał modele.
Wracamy dziś do domu, do naszych rodzin i przyjaciół. Będziemy mogli odpocząć, przeanalizować swoje loty i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Większość ekip trenowała przed samą imprezą tutaj w Danii i nawet po tym nie dogonili czołówki.
Był to tydzień ciężkiej pracy i wyrzeczeń dla każdego z nas. Nie każdy zdaje sobie sprawę ile rzeczy trzeba opanować poza 20 minutami lotu konkursowego w trakcie tego tygodnia. Jerzy był kierownikiem i w tej roli sprawdził się znakomicie, Mama Antka filmowała, robiła nam świetne posiłki regeneracyjne kibicowała jak mogła, ja dbałem o to, by modele zawsze bezpiecznie startowały. Moim pomocnikiem był Jerzy za co mu dziękuję. Tylko raz musiał go zastąpić kolega z reprezentacji Austrii Martin ZIEGLER za co mu również dziękuję.

(autor: Kamil)

Klasyfikacja indywidualna:

1. Thorsten FOLKERS GER 100%
2. Helge BORCHERT GER 98,60%
3. Pierre RONDEL FRA 96,97%

14. Jerzy MATACZYNO POL 92,87%

22. Antoni KANIA POL 91,65%

40. Kamil CHIPCZYŃSKI POL 85,09%

55. Leszek DURCZAK POL 70,17%

Klasyfikacja drużynowa:

1. Niemcy
2. Francja
3. Dania

9. Polska

Posted in Informacja, Mistrzostwa Świata, Poza 3city, Zawody.