Open Air Day 2017

16 września 2017 roku miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Na podmalborskim lotnisku 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego mogliśmy uczestniczyć w Dniu Otwartym tego lotniska. Z tego przywileju skorzystały ogromne rzesze miłośników lotnictwa, militariów oraz spędzenia czasu w gronie rodzinnym na świeżym powietrzu. Do obejrzenia był wystawy samolotów i śmigłowców wojskowych, samolotów turystycznych, współczesnego i zabytkowego sprzętu wojskowego, trochę występów zespołów artystycznych na scenie i przed nią, dużo stoisk handlowych, no i oczywiście kilkadziesiąt modeli latających i jeżdżących – był nawet jeden czołg zdalnie sterowany oraz kilka motorów RC.

Główną atrakcją Open Air Day były pokazy lotnicze. W tej części mogliśmy podziwiać w locie takie maszyny jak TS-11 Iskra, Su-22 oraz MiG-29. Nie dało się też nie zauważyć startu i lądowania naszej pary dyżurującej F-16, która wyruszyła do pracy na polskim niebie.

Trzeba przyznać, że organizatorzy odwalili kawał dobrej roboty i te dziewięć godzin spędzonych na lotnisku minęły błyskawicznie, a wojskowa grochówka i bigos smakowały wyśmienicie.

Poniżej kilka zdjęć, które zrobił kol. Edek

Posted in Informacja, Poza 3city.