Puchar Wisły F3F 2018 czyli Ojciec i Syn w akcji

Lubię jeździć na zawody, których nie muszę organizować.
30 września rano ruszyłem na Puchar Wisły na wyznaczone miejsce zbiórki za Starogród nad Wisłą.
Obserwując po drodze flagi i dymy z kominów wydało się mi słusznym sprawdzić jak wieje na zboczu w Nowych Marzach, bo wiało z południa z niewielką zachodnią odchyłką. Zawitali tam też Kuba Bury i Marek Zalewski.
Niełatwa decyzja dla organizatora – czy latać w Starogrodzie z odchyłką z lewej, czy w Nowych Marzach z odchyłką z prawej. Ok 10 zapadła decyzja, że latamy w Nowych Marzach i zebrani w Starogrodzie jadą do Marz. Czas pokazał, że była to słuszna decyzja.
Aby nie tracić czasu Marek ruszył z maczetą na chaszcze zasłaniające widok z bazy po prawej. Gdybyśmy go nie powstrzymali w odpowiednim momencie na pewno wykarczował by całe zbocze.
Zawody organizował Piotr Laskowski a sędzią głównym był Olek – jego tata.
Skarpa Wiślana w Nowych Marzach to bardzo okazałe zbocze z pięknym widokiem i startowisko paralotniowe.
Baza B wypada tam między ładnymi sosnami rosnącymi na samej krawędzi, co dodatkowo podgrzewa atmosferę, ale finalnie tylko jeden model okazał się kicającą po nich wiewiórą.
Startowało 17 zawodników. Było słonecznie, a zawody upłynęły pod znakiem dość zmiennych warunków.
O ile nie było problemów z regulaminową prędkością wiatru ( wiało 4-11 m/s), to wiatr często odchylał się ponad 45 st. z prawej. Na początku IV kolejki zjawisko to tak się nasiliło, że trzeba było przerwać kolejkę.
Po pól godzinie warunki ustabilizowały się z regulaminowym kierunkiem wiatru i kolejka została rozegrwana od nowa. Niemniej wpływ termiki był znaczny, i jak to bywa w takiej sytuacji jedni mieli więcej szczęścia, inni mniej – jak to w F3F.
Udało się rozegrać 7 kolejek lotów. Miłą atmosferę dodatkowo poprawiła dostarczona przez Organizatora pyszna grochówka z solidną kiełbasą.
Ostatecznie wygrał Piotr Laskowski, drugi był weteran Jurek Pfeifer a trzeci Marcin Obruśnik.
Sporo lotów było z wynikiem poniżej 50 sekund ale zdarzały się też dwukrotne dłuższe.
Piękne i oryginalne nagrody oraz dyplomy to zasługa pomysłowości oraz zaangażowania Organizatora.
Czy można już się rejestrować na Puchar Wisły 2019?

Bartek

Posted in Dziennik lotów, Galeria, Poza 3city, Puchar Polski, Zawody.