Modelarskie spotkanie Noworoczne 2020

Od lata chodziło mi po głowie zorganizowania w okresie zimowym spotkania modelarskiego. Jako miejsce wybrałem salę szkoleniową Aeroklubu Gdańskiego.

W organizacji bardzo pomógł mi Bartek i Andrzej.Po ustaleniu terminu w ruch poszły maile i inne nowoczesne techniki ale jak na miejscu się okazało najskuteczniejsze były stare poczciwe telefony. Frekwencja dopisała – sala była pełna. Jako, że impreza miała charakter składkowy na stole pojawiły się prawdziwe domowe sałatki i wypieki. Natężenie hałasu w pierwszej godzinie spotkania utwierdziło mnie w tym, że spotkanie było potrzebne. Każdy cieszył się z możliwości rozmowy z kolegami, których nie widział wiele lat. Gdy ta pierwsza część spotkania doszła do końca zaczęliśmy wyświetlać filmy których autorem był Marek.

Filmy zostały nakręcone w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Odtwarzaliśmy je na projektorze z epoki. Radości i śmiechu było co nie miara  Wielu uwiecznionych na filmach kolegów jest czynnych modelarsko do dziś.  Po filmach wyświetlał slajdy Mariusz zwany obecnie „Siwym”, którego jednak wszyscy rozpoznają pod ksywą „Koniu”. Jak zwykle w jego opowieściach świat nabrał niezwykłego kolorytu i ekspresji. 

Wisienką na torcie naszego spotkania był fantastycznie wykonany model szybowca SG 38 przez Marka Zalewskiego. Model wykonany zgodnie z oryginałem dokumentacji Zbigniewa Luranca. Absolutnie wszystkie elementy modelu zostały własnoręcznie wykonane. Szczytem trudności była figura pilota, która autentycznie steruje modelem. Osobiście przyznaję Markowi tytuł „Mistrz Modelarskiego Antyku”. Jeżeli model będzie latał tak jak wygląda to będzie to uczta dla lotniczego serca.

Na zakończenie dziękuję wszystkim Kolegom za przybycie i zapraszam na kolejne spotkania. Na wiosnę planuję spotkanie piknikowe z elementami rywalizacji dla osób chętnych.

Do zobaczenia!

Kuba

Posted in Informacja and tagged , , .