Puchar Polski F3F w Żywcu

Zawody rozegraliśmy na Ochodzitej – pięknej górze koło Koniakowa.

Wiatr dopisywał od samego rana. Wiało od 8-12 m/s. Dzięki sprawnej organizacji udało się rozegrać 7 kolejek lotów. Na starcie stanęło 22 zawodników. Część z nich nie była klasyfikowana do Pucharu Polski ze względu na zagraniczne licencje lub ich brak.

Pewnym urozmaiceniem było krzyżowanie się toru lotu lądujących modeli z pędzącymi rowerzystami, którzy rozgrywali tam także swoje zawody. Na szczęście z obu stron nie zanotowano strat. Niestety straty w modelach zanotowało kilku zawodników, co niektórych (z powodu braku modelu zapasowego) wykluczyło z konkurencji. Loty konkursowe zakończyliśmy około 16,30. Potem czekaliśmy na obliczanie wyników.

Około 18 kolejny puchar odebrał Bartek Siudek, drugie miejsce zajął Andrzej Kłusek a trzecie Tadeusz Skrzesiński. Na uznanie zasłużył także zajmując czwarte miejsce Edward Trzopek.

Po wręczeniu pucharów zawodnicy rozjechali się do domów my jednak świętowaliśmy zwycięstwo. Ze zdobycznego pucharu piliśmy jeszcze trudniej zdobyty szampan.

Następnego dnia podróż rozpoczęliśmy od rekonesansu na górze Żar. Brak wiatru i lekki deszczyk uniemożliwiały loty szybowcami. Natomiast nasza młodzież latała do kasy kupując kolejne bilety na zjazd letnim torem saneczkowym.

Na zboczu w Nowym wiatr był idealny lecz egipskie ciemności pognały nas do domu na zasłużony odpoczynek.

Wyniki pobrane ze strony f3f.pl

Dodatkowe zdjęcia i wyniki również na stronie Arka Morawskiego

Posted in Dziennik lotów and tagged , , .