Mistrzostwa Polski F3F 2012

Kolejne zawody F3F przeszły do historii. Tym razem były to Mistrzostwa Polski organizowane przez Aeroklub Gdański.

Na starcie stanęli zarówno seniorzy jak i juniorzy, łącznie osiemnastu zawodników.

Pierwszy dzień przywitał nas stabilnym wiatrem o sile około 8m/s wiejącym z kierunków zachodnich. Jako miejsce startów wybraliśmy zbiornik Elektrowni Wodnej Żarnowiec. Padający deszcz uniemożliwił nam planowe rozpoczęcie startów i całe przedpołudnie i obiad spędziliśmy w Dworku Lisewskim, nieopodal zbocza.

Loty rozpoczęliśmy rozpoczęliśmy o 15,40 i do 17.30 odlataliśmy 4 kolejki bez większych strat w modelach. Wieczorem wszyscy spotkaliśmy się na wspólnej kolacji w pensjonacie Klif w Mechelinkach.

Kolejny dzień sprezentował nam pogodę bez deszczu i wiatr o sile około 10 m/s. Uzyskiwane czasy były coraz lepsze, sportowe napięcie rosło. Tego dnia niestety nie obyło się bez sporych strat w sprzęcie. Silny wiatr i niespotykanie silne turbulencje pochłonęły swoje żniwo. Dwa modele zatonęły w zbiorniku a kilka doznało poważnych uszkodzeń.

Ci zawodnicy, którzy nie mieli modeli zapasowych, pomimo bardzo dobrej pozycji zaczęli systematycznie spadać w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie w sobotę wykonaliśmy 13 kolejek lotów, co dało łącznie niespotykaną wcześniej na zawodach krajowych liczbę 17-tu kolejek. Podczas wieczornego grila, pełni emocji integrowaliśmy środowisko modelarskie.

Piękna, słoneczna, lecz bezwietrzna niedziela wyznaczyła kres sportowych zmagań. Zakończenie zawodów w romantycznej nadmorskiej scenerii było ostatnim akcentem Mistrzostw Polski F3f 2012.

W kategorii juniorów zwyciężył Adam Bury przed Damianem Wyrzykowskim i Antonim Kanią- wszyscy z Aeroklubu Gdańskiego.

Na uwagę zasługuje rosnący poziom naszych juniorów. Zaczynają mocno deptać po piętach swoim starszym kolegom.

W kategorii seniorów bezapelacyjnie, z bardzo dużą przewagą zwyciężył Rafał Wiaderek z Jeleniej Góry, drugie miejsce zajął Jakub Bury z Aeroklubu Gdańskiego natomiast trzecie miejsce jako absolutne zaskoczenie przypadło juniorowi Adamowi Bury z Aeroklubu Gdańskiego. Jest to dobra prognoza przed czekającymi go Mistrzostwami Świata.

Do zobaczenia na Pucharze Bałtyku…

Posted in Dziennik lotów and tagged , , , , , , , , , , , .