F3F-owe sukcesy i porażki 2011 roku

Zaczęliśmy od absolutnie górnego „C” .

5 stycznia równo o północy nasz serwer uruchomił automatyczną, pierwszą w Polsce i na Świecie rejestrację on-line  do pierwszego w kraju Eurotour F3F. Lista zgłoszeniowa była ograniczona do 20 zawodników z Polski i 20 zawodników z zagranicy.

Rejestracja przebiegła w piorunującym tempie. Po 3 minutach lista polskich zawodników była pełna. W ciągu 1 godziny serwer odnotował  350 unikalnych wizyt i 4 000 odsłon (!!!). Emocje były ogromne. Na pamiątkę skopiowaliśmy treść ShoutBoxa, którą można przeczytać poniżej :

Kuba Comment 00:03
Janek – jesteś najszybszy w Europie!
specyfik Comment 00:04
Za późno masakra ….
admin Comment 00:06
usuniete podwójne zgłoszenia. Są 2 miejsca
Kamyczek Comment 00:07
Dawać listę to się pośmiejemy . To było szybsze niż sraczka ;)
Lukas Gaubatz Comment 00:07
lustige registrierung :)
specyfik Comment 00:09
Pierwsze zawody w Polsce gdzie rejestracja trwała 3 minuty.
admin Comment 00:10
jeszcze jeden podwojny był. Jest 1 wolne
Lukas Comment 00:12
ich habe noch kein mail bekommen. ist das normal?
Kamyczek Comment 00:13
Ale jazda jak na F3F koledzy podajcie listę startujących bo mnie mocno ciekawi ranking
Lukas Comment 00:14
thanks!
admin Comment 00:15
i jeszcze jedno wolne !!! :D
klif5 Comment 00:18
udało się co drugi głupi ma szczęście
Kamyczek Comment 00:19
admin bez jaj bo ktoś się przekręci na zawał dawaj na stronkę listę szczęśliwców albo choć na boxa nazwiska
specyfik Comment 00:19
Jak po parówki do mięsnego parę lat temu :D
pman Comment 00:22
O rany :D A ja się zastanawiałem: dać pola lepszym, czy też nie… chyba tylko ja :D
admin Comment 00:26
Gratuluje :) Zaraz pojawi się formularz rezerwowy :)
admin Comment 00:26
dla zawodników z PL. Lista będzie zapewne ogłoszona przez Kube :) ciepliwości
Kamyczek Comment 00:27
A jak zagramanica zapełniona
admin Comment 00:31
ale nieciepliwy :)
admin Comment 00:32
formularz na listę rezerwową aktywny.
Kanmyczek Comment 00:38
Od nas jestemy w komplecie jak na MP Andrzej K ja Darek .N
Kamyczek Comment 00:47
Dobranoc koledzy do zobaczenia na imprezce. Kuba wstaw serwer w śnieg bo się pewnie zagotował . Czekamy na listę startujących
Kuba Comment 01:02
Wstawię głowę w śnieg bo mi się zagotowała. Z zagranicy 10 zgłoszeń. N
Kuba Comment 01:02
Listy zawieszę jutro na spokojnie.Na polskiej rezerwowej są 3 osoby.
kierownik Comment 08:19
co się dzieje jak w latach 70 wracają zapisy nocne 3 minuty i po ptakach to kolejny rekord fanatyków f3f

Codzienność

Potem nastąpił czas dopinania wszystkiego na ostatni guzik. Zbudowaliśmy duży wyświetlacz. Trenowaliśmy. Poczuliśmy ciężar odpowiedzialności społecznej i szykowaliśmy zbocza najlepiej jak potrafiliśmy.

W Teamie pojawiły się Frystki, Toxiki, Dinga … i 5 zawodników z Polski dostało się na zawody GERMANY OPEN.

Ściana zachwytu…

Pierwsze organizowane przez nas zawody w 2011… Puchar Wisły. Na starcie zgłosiło się 23 zawodników i dzięki zupełnie nowemu  sposobowi organizacji zawodów (dzięki radom organizatora najlepszych imprez F3F na Świecie Franz’a Demmlera) odbyło się aż 13 kolejek w spokojnych 4-5 m/s .

Kolejne zawody to Puchar Wiosny 2011 – Eurotour F3F . Zawody udały się pod każdym względem. Przybyło 38 zawodników i przeprowadziliśmy 9 kolejek w dobrych warunkach. Większość zagranicznych gości zadeklarowała przyjazd na kolejne zawody.

Podczas Pucharu Bałtyku jeszcze bardziej doświadczeni, publikowaliśmy wyniki zawodów live i w stosunkowo słabych warunkach odbyło się 11 rund.

W finale, 2 osoby z TEAMu znajdują się w Kadrze Narodowej F3F na 2012, a kolejne wyostrzają sobie apetyt.

… i płaczu

Okazało się jednak, że Europa w ostatnim czasie wyskoczyła tak daleko do przodu w technice pilotażu, że w czasie Eurotour mogliśmy jedynie próbować współzawodniczyć z najlepszymi i z szeroko otwartymi oczami, pobierać korepetycje. Najlepszym polskim zawodnikiem był Jakub Bury, zajmując 7 miejsce w końcowej klasyfikacji.

Nowa szkoła

Ostro zabraliśmy się za trenowanie zgodnie z najnowszymi trendami. Szybko nauczyliśmy się „odpalać” nasze szybowce, balastować je po korek i … rozbijać . A rozbijając – naprawiać i przestaliśmy odczuwać lęk przed „dzwonem”. Uzbroiliśmy się w Stingery. Czekamy na kolejne najlepsze na Świecie szybowce.

Pojawiły się w TEAMie kolejne osoby.

Podjęliśmy się organizacji zawodów dla dzieci i młodzieży w halowej klasie F1N, zwykle skupiając na zawodach ok.40 zawodników.

Pokochaliśmy trudny zbiornik w Gniewinie, 50 metrową Żwirownię w Mrzezinie , a odkryciem roku został pieszczotliwie nazwany „Peron w Niestępowie”. Wysoki na 15m, długi na 300m nasyp kolejowy z czystym przedpolem.

Porażki ???

Porażką roku 2011, zdecydowanie uznajemy decyzje Aeroklubu Polskiego utrzymującą w mocy najdroższą w Europie składkę za licencję FAI. Za porażkę należy również uznać stanowisko w tej sprawie Komisji Modelarskiej, która jak się okazuje, nie ma tu żadnej mocy sprawczej.

Uznając to za fakt, drążymy temat samodzielnie, mając bezprecedensowe w skali kraju oparcie w postaci Aeroklubu Gdańskiego.

Nowy Rok – nowe plany

Co przyniesie rok 2012 … ??? Pewnikiem są organizowane przez nas 4 imprezy. Dwie Pucharowe, Mistrzostwa Polski F3F i jedną zaliczana do Pucharu Świata F3F (!!!). Pracujemy nad oficjalnym tłumaczeniem regulaminu F3F, by podnieść poziom zawodów , oraz świadomość przepisów u wszystkich zawodników.

Dalej rozwijamy timer F3F , aby maksymalnie odciążyć pracę Sędziego Głównego i jeszcze bardziej podnieść sprawność organizacyjną.

Będzie nam niezwykle miło spotykać się z miłośnikami F3F-u w świecie wirtualnym , oraz w rzeczywistości na zawodach i treningach.

Wszystkim naszym sympatykom, życzymy aby rok 2012 obfitował w sukcesy osobiste i zawodowe, aby w każdej sytuacji były w naszym zasięgu najlepsze szybowce.

Życzymy , aby każdy dzień przynosił wiele radości, ciepła i życzliwości.


Posted in Informacja.